CTS Electronic Components CB3LV-3C-66M0000
CB3LV-3C-66M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-66M0000
Brief Description
OSC XO 66.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-66M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-66M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-66M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-66M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-66M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-66M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-66M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-66M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-66M0000
TVS DIODE 150VWM 255.15VC SMC datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 600A SOT-227 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 8POS 2.54 datasheet.pdf