CTS Electronic Components CB3LV-3I-68M0000
CB3LV-3I-68M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-68M0000
Brief Description
OSC XO 68.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-68M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-68M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-68M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-68M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-68M0000
TypeXO (Standard)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-68M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-68M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-68M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-68M0000
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 300MW NS-B1 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
COVER CIRCULAR .850" ID 1000PCS datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
APP EQUIP SOURCED SWI datasheet.pdf
WHT 3 POS METAL RTN R/L datasheet.pdf