CTS Electronic Components CB3LV-5I-46M3200
CB3LV-5I-46M3200 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-46M3200
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 46.32MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-46M3200.pdf
Availability of CB3LV-5I-46M3200
QUANTITY
CB3LV-5I-46M3200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-46M3200
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-46M3200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency46.32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-46M3200
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-46M3200 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-46M3200 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-46M3200
CONN QMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 15A DPAK-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
72CKT HDM MIDPLANE HSG-GD datasheet.pdf
MINI SR. DUAL ROW TPA-10 datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf