Luminus Devices Inc. CBT-140-WTH-C15-PA723
CBT-140-WTH-C15-PA723 picture photo
Mfg. Part Number
CBT-140-WTH-C15-PA723
Brief Description
BIG CHIP LED HB MOD WHITE
Datasheet Download
CBT-140-WTH-C15-PA723.pdf
Availability of CBT-140-WTH-C15-PA723
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CBT-140-WTH-C15-PA723 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBT-140-WTH-C15-PA723
Internal Part NumberEIS-CBT-140-WTH-C15-PA723
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesCBT-140
Packaging-
TypeLED Module
Color-
CCT (K)-
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test21A
Temperature - Test90°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.6V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max28A
CRI (Color Rendering Index)95 (Typ)
Viewing Angle-
FeaturesWith Connector
Size / Dimension28.00mm L x 42.00mm W
Height5.70mm
Light Emitting Surface (LES)4.25mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBT-140-WTH-C15-PA723
Related LinksCBT-140-WT, CBT-140-WTH-C15-PA723 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CBT-140-WTH-C15-PA723 Details Description
Related parts for CBT-140-WTH-C15-PA723
AC/DC CONVERTER 5V 140W datasheet.pdf
CONN SPRING 72POS DUAL .410 SMD datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 1.75A 24 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf