TDK Corporation CC45SL3DD390JYNN
CC45SL3DD390JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3DD390JYNN
Brief Description
CAP CER 39PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3DD390JYNN.pdf
Availability of CC45SL3DD390JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3DD390JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3DD390JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3DD390JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3DD390JYNN
Related LinksCC45SL3D, CC45SL3DD390JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3DD390JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3DD390JYNN
FAN TUBEAXIAL 60X25MM 24VDC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TFE POLY 5/8"X4' datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
CONN TAB HSG 4POS .250 BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 10% 3024 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf