TDK Corporation CC45SL3JD330JYNN
CC45SL3JD330JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3JD330JYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 6KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3JD330JYNN.pdf
Availability of CC45SL3JD330JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3JD330JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3JD330JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3JD330JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3JD330JYNN
Related LinksCC45SL3J, CC45SL3JD330JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3JD330JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3JD330JYNN
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 5W DO214AB datasheet.pdf