Toshiba Semiconductor & Storage CCS15S30,L3QUF
CCS15S30,L3QUF picture photo
Mfg. Part Number
CCS15S30,L3QUF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A CST2C
Datasheet Download
CCS15S30,L3QUF.pdf
Availability of CCS15S30,L3QUF
QUANTITY
CCS15S30,L3QUF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCS15S30,L3QUF
Internal Part NumberEIS-CCS15S30,L3QUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductToshiba - Schottky Barrier Diodes
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)20V
Current - Average Rectified (Io)1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If400mV @ 1A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 30V
Capacitance @ Vr, F200pF @ 0V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device PackageCST2C
Operating Temperature - Junction125°C (Max)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCS15S30,L3QUF
Related LinksCCS15S3, CCS15S30,L3QUF Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
CCS15S30,L3QUF Details Description
Related parts for CCS15S30,L3QUF
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 26000UF 75V SCREW datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 8A 230V datasheet.pdf
FAN BLOWER 220X56MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONTACT 1MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
3.2MM CABLE CLAMP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 28P-28P F-M PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf