Crystek Corporation CCSMA18-MM-086F-72
CCSMA18-MM-086F-72 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA18-MM-086F-72
Brief Description
RF CABLE FLEX 086 SMA M/M 72"
Datasheet Download
CCSMA18-MM-086F-72.pdf
Availability of CCSMA18-MM-086F-72
QUANTITY
CCSMA18-MM-086F-72 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA18-MM-086F-72
Internal Part NumberEIS-CCSMA18-MM-086F-72
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length72.0" (1828.8mm)
Cable Type2.54mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorBlue
FeaturesShielded
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA18-MM-086F-72
Related LinksCCSMA18-M, CCSMA18-MM-086F-72 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA18-MM-086F-72 Details Description
Related parts for CCSMA18-MM-086F-72
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 28V 85A D2PAK datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT HI SIDE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 162VWM 287VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf