Sumida Corporation CD105NP-391KC
CD105NP-391KC picture photo
Mfg. Part Number
CD105NP-391KC
Brief Description
FIXED IND 390UH 480MA 1.3 OHM
Datasheet Download
CD105NP-391KC.pdf
Availability of CD105NP-391KC
QUANTITY
CD105NP-391KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD105NP-391KC
Internal Part NumberEIS-CD105NP-391KC
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3.91MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD105NP-391KC
Related LinksCD105N, CD105NP-391KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD105NP-391KC Details Description
Related parts for CD105NP-391KC
JUMPER-H1507TR/A3049R/X 3" datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 128POS STR datasheet.pdf
BOOT CABLE BREAKOUT 3 ENTRY datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL8036DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 24pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 10% 160V RADIAL datasheet.pdf
ASSY SQ 21.6MM 13.1MM HT O-90 WH datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf