Cornell Dubilier Electronics CD10FD131GO3
CD10FD131GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD10FD131GO3
Brief Description
CAP MICA 130PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10FD131GO3.pdf
Availability of CD10FD131GO3
QUANTITY
CD10FD131GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10FD131GO3
Internal Part NumberEIS-CD10FD131GO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10FD131GO3
Related LinksCD10FD, CD10FD131GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10FD131GO3 Details Description
Related parts for CD10FD131GO3
CONN RECEPT RTANG 48POS .100 DIN datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 90NS 45CBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 16DIP datasheet.pdf
IC 8BIT ADDRESSABL LATCH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
OSC VCXO 480.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf