Bourns Inc. CD214A-T150CALF
CD214A-T150CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214A-T150CALF
Brief Description
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Datasheet Download
CD214A-T150CALF.pdf
Availability of CD214A-T150CALF
QUANTITY
CD214A-T150CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214A-T150CALF
Internal Part NumberEIS-CD214A-T150CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
Voltage - Breakdown (Min)167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.6A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214A-T150CALF
Related LinksCD214A-, CD214A-T150CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214A-T150CALF Details Description
Related parts for CD214A-T150CALF
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC LED DRIVER 220V .02A 3DPAK datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 9KV AXIAL datasheet.pdf