Cornell Dubilier Electronics CD30FD153JO3F
CD30FD153JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD153JO3F
Brief Description
CAP MICA 0.015UF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD153JO3F.pdf
Availability of CD30FD153JO3F
QUANTITY
CD30FD153JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD153JO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD153JO3F
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.811" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max)0.902" (22.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD153JO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD153JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD153JO3F Details Description
Related parts for CD30FD153JO3F
IDC CABLE- ASS14A/ AE14M / ASS14 datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC24K/MC24M/MKC24K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR BIPOLAR HALL-EFFECT datasheet.pdf
SHELF FIXED 19X21.6X5.2" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 87MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf