Vishay/Dale RLR07C9312FSB14
RLR07C9312FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9312FSB14
Brief Description
RES 93.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9312FSB14.pdf
Availability of RLR07C9312FSB14
QUANTITY
RLR07C9312FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9312FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9312FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9312FSB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9312FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9312FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C9312FSB14
IC TX/RX SINGLE RS-485 5V 8DIP datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 6POS datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 20-SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
BAG 5X30" MOISTURE BARRIER datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf