Cornell Dubilier Electronics CD4FD131FO3F
CD4FD131FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD4FD131FO3F
Brief Description
CAP MICA 130PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD4FD131FO3F.pdf
Availability of CD4FD131FO3F
QUANTITY
CD4FD131FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD4FD131FO3F
Internal Part NumberEIS-CD4FD131FO3F
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)0.311" (7.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD4FD131FO3F
Related LinksCD4FD1, CD4FD131FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD4FD131FO3F Details Description
Related parts for CD4FD131FO3F
FIXED IND 12UH 2.45A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 16.8VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2MM 5.1 RND LENS 7.5 datasheet.pdf