Cornell Dubilier Electronics CD4FD391GO3F
CD4FD391GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD4FD391GO3F
Brief Description
CAP MICA 390PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD4FD391GO3F.pdf
Availability of CD4FD391GO3F
QUANTITY
CD4FD391GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD4FD391GO3F
Internal Part NumberEIS-CD4FD391GO3F
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)0.311" (7.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD4FD391GO3F
Related LinksCD4FD3, CD4FD391GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD4FD391GO3F Details Description
Related parts for CD4FD391GO3F
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN PCB 34 POS .125" TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1.5W DO204AL datasheet.pdf