Sumida Corporation CDMC6D28NP-3R3MC
CDMC6D28NP-3R3MC picture photo
Mfg. Part Number
CDMC6D28NP-3R3MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 4.9A 30.6 MOHM
Datasheet Download
CDMC6D28NP-3R3MC.pdf
Availability of CDMC6D28NP-3R3MC
QUANTITY
CDMC6D28NP-3R3MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDMC6D28NP-3R3MC
Internal Part NumberEIS-CDMC6D28NP-3R3MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Featured ProductSMD Power Inductor CDMC6D28
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDMC6D28
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreMetal Composite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating4.9A
Current - Saturation5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)30.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.285" L x 0.256" W (7.25mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDMC6D28NP-3R3MC
Related LinksCDMC6D28, CDMC6D28NP-3R3MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDMC6D28NP-3R3MC Details Description
Related parts for CDMC6D28NP-3R3MC
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
CA 62.5/125UM ZIP FSD/FSD 10M datasheet.pdf
CAP CER 20PF 2KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 580MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf