Vishay/Vitramon CDR01BX151BJZMAT
CDR01BX151BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX151BJZMAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 5% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX151BJZMAT.pdf
Availability of CDR01BX151BJZMAT
QUANTITY
CDR01BX151BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX151BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX151BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX151BJZMAT
Related LinksCDR01BX1, CDR01BX151BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX151BJZMAT Details Description
Related parts for CDR01BX151BJZMAT
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1506 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
7.2MM GUIDE PIN 25.3MM L datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RING PERMA SEAL SA-222-56 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 320MA 2.55 OHM datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 14DB 250MW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CR BKR THRMAG 100A 500VAC/110VDC datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 UF 10% 250 VDC RADI datasheet.pdf
5 V Slew-Rate Limited Half- and Full-Duplex RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf