Vishay/Vitramon CDR03BX333BKZMAT
CDR03BX333BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR03BX333BKZMAT
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V 10% BX 1808
Datasheet Download
CDR03BX333BKZMAT.pdf
Availability of CDR03BX333BKZMAT
QUANTITY
CDR03BX333BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR03BX333BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR03BX333BKZMAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR03BX333BKZMAT
Related LinksCDR03BX3, CDR03BX333BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR03BX333BKZMAT Details Description
Related parts for CDR03BX333BKZMAT
KIT EVAL FOR AT91SAM7A3 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL 40MHZ 28-QSOP datasheet.pdf
IC GPIO EXPANDER I2C 16CH 28-QFN datasheet.pdf
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP BLANK datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf