Vishay/Vitramon CDR31BP101BJZPAT
CDR31BP101BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP101BJZPAT
Brief Description
CAP CER 100PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP101BJZPAT.pdf
Availability of CDR31BP101BJZPAT
QUANTITY
CDR31BP101BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP101BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP101BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP101BJZPAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP101BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP101BJZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP101BJZPAT
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X750MM datasheet.pdf
VARISTOR 297V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf