Vishay/Vitramon CDR31BP360BKZSAT
CDR31BP360BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP360BKZSAT
Brief Description
CAP CER 36PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP360BKZSAT.pdf
Availability of CDR31BP360BKZSAT
QUANTITY
CDR31BP360BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP360BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP360BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP360BKZSAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP360BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP360BKZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP360BKZSAT
CONN HEADER VERT 12POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCODER MAGNETIC LIN 6-WLCSP datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf