Vishay/Vitramon CDR31BX392BKWSAT
CDR31BX392BKWSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BX392BKWSAT
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V 10% BX 0805
Datasheet Download
CDR31BX392BKWSAT.pdf
Availability of CDR31BX392BKWSAT
QUANTITY
CDR31BX392BKWSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BX392BKWSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BX392BKWSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BX392BKWSAT
Related LinksCDR31BX3, CDR31BX392BKWSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BX392BKWSAT Details Description
Related parts for CDR31BX392BKWSAT
IC PCI-PCI BRIDGE 32-BIT 208-QFP datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
TOOL HAND SADA 14AWG STRATO datasheet.pdf
SENSOR POSITION FLANGE MOUNT 2 datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf