Vishay/Vitramon CDR32BP120BJZRAT
CDR32BP120BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP120BJZRAT
Brief Description
CAP CER 12PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP120BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP120BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP120BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP120BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP120BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP120BJZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP120BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP120BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP120BJZRAT
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
IC MUX 2:1 DUAL 3.3V/5V 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE USB-A 3.5X1.35 CNTR POS datasheet.pdf
IC FPGA 201 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 2.28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1V 45A datasheet.pdf