Vishay/Vitramon CDR32BP1R5BCZMAT
CDR32BP1R5BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP1R5BCZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP1R5BCZMAT.pdf
Availability of CDR32BP1R5BCZMAT
QUANTITY
CDR32BP1R5BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP1R5BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP1R5BCZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP1R5BCZMAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP1R5BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP1R5BCZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP1R5BCZMAT
RES SMD 18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 15W 1A datasheet.pdf