Vishay/Vitramon CDR32BP200BKZPAT
CDR32BP200BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP200BKZPAT
Brief Description
CAP CER 20PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP200BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP200BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP200BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP200BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP200BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP200BKZPAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP200BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP200BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP200BKZPAT
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
REG 12.6V 1A 4.5/9VIN VERT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FAN CORD 45DEG 2POS 24" AC PLUG datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf