Vishay/Vitramon CDR32BP360BJZSAT
CDR32BP360BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP360BJZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 36PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP360BJZSAT.pdf
Availability of CDR32BP360BJZSAT
QUANTITY
CDR32BP360BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP360BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP360BJZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP360BJZSAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP360BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP360BJZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP360BJZSAT
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
ADAPTER TRACK MOUNTING datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf