Vishay/Vitramon CDR32BP3R9BDZPAT
CDR32BP3R9BDZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R9BDZPAT
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R9BDZPAT.pdf
Availability of CDR32BP3R9BDZPAT
QUANTITY
CDR32BP3R9BDZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R9BDZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R9BDZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R9BDZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R9BDZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R9BDZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R9BDZPAT
CONN RCPT 2POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
DIN TYPE C W/W REC CNR datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 128K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
IMPACT DC 3X8 OPEN SN datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf