Vishay/Vitramon CDR32BP821BJZRAT
CDR32BP821BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP821BJZRAT
Brief Description
CAP CER 820PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP821BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP821BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP821BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP821BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP821BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP821BJZRAT
Related LinksCDR32BP8, CDR32BP821BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP821BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP821BJZRAT
FIXED IND 8UH 2.6A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 8-CHANNEL 20-SSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 3/4" datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf