Vishay/Vitramon CDR33BX563AKZSAT
CDR33BX563AKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX563AKZSAT
Brief Description
CAP CER 0.056UF 50V 10% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX563AKZSAT.pdf
Availability of CDR33BX563AKZSAT
QUANTITY
CDR33BX563AKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX563AKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX563AKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.056µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX563AKZSAT
Related LinksCDR33BX5, CDR33BX563AKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX563AKZSAT Details Description
Related parts for CDR33BX563AKZSAT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 44POS 2MM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf