Vishay/Vitramon CDR34BP272BKZRAT
CDR34BP272BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP272BKZRAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP272BKZRAT.pdf
Availability of CDR34BP272BKZRAT
QUANTITY
CDR34BP272BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP272BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP272BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP272BKZRAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP272BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP272BKZRAT Details Description
Related parts for CDR34BP272BKZRAT
Connector Header 15 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484UBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf