Vishay/Vitramon CDR34BP302BFZSAT
CDR34BP302BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP302BFZSAT
Brief Description
CAP CER 3000PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP302BFZSAT.pdf
Availability of CDR34BP302BFZSAT
QUANTITY
CDR34BP302BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP302BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP302BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP302BFZSAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP302BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP302BFZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP302BFZSAT
CONN D-SUB LATCH SLIDE 50POS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 3300 UH 25% datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
SNAP MOUNT 85C datasheet.pdf
CAP FILM 0.1 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf