Vishay/Vitramon CDR34BX154AMZMAT
CDR34BX154AMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX154AMZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX154AMZMAT.pdf
Availability of CDR34BX154AMZMAT
QUANTITY
CDR34BX154AMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX154AMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX154AMZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX154AMZMAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX154AMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX154AMZMAT Details Description
Related parts for CDR34BX154AMZMAT
IC SEPARATOR VIDEO SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT SAMPLNG 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 120MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 10% 3024 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf