Vishay/Vitramon CDR35BP223AFZPAT
CDR35BP223AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP223AFZPAT
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP223AFZPAT.pdf
Availability of CDR35BP223AFZPAT
QUANTITY
CDR35BP223AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP223AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP223AFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP223AFZPAT
Related LinksCDR35BP2, CDR35BP223AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP223AFZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP223AFZPAT
CONN SOCKET RCPT .018-.021 30AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 6A SOT223 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
BTN CAP RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC PWR MGMT EFUSE 2.7-18V 20WQFN datasheet.pdf
CAP FILM 56PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf