Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-330MC
CDRH10D48/ANP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-330MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.5A 113 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-330MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-330MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)113 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-330MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-330MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-330MC
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
KIT ALLIG CLIP PATCH CORD 12" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OMNI GRID PWR MOD PRESS IN TOOL datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf