Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-470MC
CDRH10D48/ANP-470MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-470MC
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.3A 138 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-470MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-470MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-470MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-470MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-470MC
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)138 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-470MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-470MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-470MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-470MC
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.06A 30V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
83664 COVER PLATE datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf