Sumida Corporation CDRH12D78/ANP-330MC
CDRH12D78/ANP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D78/ANP-330MC
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.4A 64 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D78/ANP-330MC.pdf
Availability of CDRH12D78/ANP-330MC
QUANTITY
CDRH12D78/ANP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D78/ANP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D78/ANP-330MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D78/A
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)64 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D78/ANP-330MC
Related LinksCDRH12D78, CDRH12D78/ANP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D78/ANP-330MC Details Description
Related parts for CDRH12D78/ANP-330MC
CONN RECEPTACLE 9POS .084 datasheet.pdf
IC OPAMP SW INTEG 2MHZ 24SOIC datasheet.pdf
FILTER BANDPASS GSM/CDMA1810 MHZ datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf