Sumida Corporation CDRH3D14NP-3R9NC
CDRH3D14NP-3R9NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D14NP-3R9NC
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 1.12A 135 MOHM
Datasheet Download
CDRH3D14NP-3R9NC.pdf
Availability of CDRH3D14NP-3R9NC
QUANTITY
CDRH3D14NP-3R9NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D14NP-3R9NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D14NP-3R9NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D14
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±25%
Current Rating1.12A
Current - Saturation1.15A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)135 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D14NP-3R9NC
Related LinksCDRH3D14, CDRH3D14NP-3R9NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D14NP-3R9NC Details Description
Related parts for CDRH3D14NP-3R9NC
DIODE SCHOTTKY 45V 7.5A D2PAK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
INSERT FMALE 64P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 50W DO5 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN 2C 2#16S PIN PLUG datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 100V 35X35 datasheet.pdf