Cornell Dubilier Electronics CDV19FF751JO3
CDV19FF751JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CDV19FF751JO3
Brief Description
CAP MICA 750PF 5% 1KV RADIAL
Datasheet Download
CDV19FF751JO3.pdf
Availability of CDV19FF751JO3
QUANTITY
CDV19FF751JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDV19FF751JO3
Internal Part NumberEIS-CDV19FF751JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance750pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDV19FF751JO3
Related LinksCDV19F, CDV19FF751JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CDV19FF751JO3 Details Description
Related parts for CDV19FF751JO3
IC REG BST SEPIC ADJ 0.3A SC70-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 98POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
15+15 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
DAISY CHAIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf
IC DSP ARM SOC 1517PBGA datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SMT 6.5MM datasheet.pdf