Stackpole Electronics Inc. CF12JT3K30
CF12JT3K30 picture photo
Mfg. Part Number
CF12JT3K30
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JT3K30.pdf
Availability of CF12JT3K30
QUANTITY
CF12JT3K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JT3K30
Internal Part NumberEIS-CF12JT3K30
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JT3K30
Related LinksCF12J, CF12JT3K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JT3K30 Details Description
Related parts for CF12JT3K30
IC DSC 16BIT 66KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SWAB 6" WOOD FM TP 100/PKG datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 25VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 199.6K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf