Yageo CFR-12JR-52-510K
CFR-12JR-52-510K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-510K
Brief Description
RES 510K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-510K.pdf
Availability of CFR-12JR-52-510K
QUANTITY
CFR-12JR-52-510K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-510K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-510K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-510K
Related LinksCFR-12JR, CFR-12JR-52-510K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-510K Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-510K
JUMPER-H1501TR/A3048S/H1501TR 12 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
INDICATOR ROCKER ILL 6V WHT CAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf