Yageo CFR-25JR-52-39K
CFR-25JR-52-39K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-39K
Brief Description
RES 39K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-39K.pdf
Availability of CFR-25JR-52-39K
QUANTITY
CFR-25JR-52-39K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-39K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-39K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-39K
Related LinksCFR-25J, CFR-25JR-52-39K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-39K Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-39K
TERM SIAMEZE WIRE - .059X.032 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADP2125B datasheet.pdf
SOCKET IC 15POS SINGLE ROW DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf