TDK Corporation CGA3E2X7R1H223K080AA
CGA3E2X7R1H223K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X7R1H223K080AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X7R1H223K080AA.pdf
Availability of CGA3E2X7R1H223K080AA
QUANTITY
CGA3E2X7R1H223K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X7R1H223K080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X7R1H223K080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X7R1H223K080AA
Related LinksCGA3E2X7R1, CGA3E2X7R1H223K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X7R1H223K080AA Details Description
Related parts for CGA3E2X7R1H223K080AA
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 30 Position Through Hole Kinked Pin datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
1/2 INCH HST CLEAR 200/6" PKG datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 200MA 300 MOHM datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DEV KIT +SPA200 SIM115-A01-R45AL datasheet.pdf
ATTENUATOR 0 DB DC 18GHZ datasheet.pdf