TDK Corporation CGA4J2NP02A822J125AA
CGA4J2NP02A822J125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2NP02A822J125AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
CGA4J2NP02A822J125AA.pdf
Availability of CGA4J2NP02A822J125AA
QUANTITY
CGA4J2NP02A822J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2NP02A822J125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2NP02A822J125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2NP02A822J125AA
Related LinksCGA4J2NP02, CGA4J2NP02A822J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2NP02A822J125AA Details Description
Related parts for CGA4J2NP02A822J125AA
VARISTOR 18.7V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TOOL DIE SET 8POS STANDARD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 570PF 40KV Z5U DISK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf