TDK Corporation CGJ4J2X7R1C105K125AA
CGJ4J2X7R1C105K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J2X7R1C105K125AA
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J2X7R1C105K125AA.pdf
Availability of CGJ4J2X7R1C105K125AA
QUANTITY
CGJ4J2X7R1C105K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J2X7R1C105K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J2X7R1C105K125AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J2X7R1C105K125AA
Related LinksCGJ4J2X7R1, CGJ4J2X7R1C105K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J2X7R1C105K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J2X7R1C105K125AA
IC REG BUCK INV ADJ/-5V 8SOIC datasheet.pdf
IC COMP OPENDRN 1.6V SNGL 8-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 681 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LED WHITE DIFF 4X2MM RECT T/H datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 22V 3.4A datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB. 15.35" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 8.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf