Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03T5N6CNC
CIH03T5N6CNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03T5N6CNC
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 200MA 400 MOHM
Datasheet Download
CIH03T5N6CNC.pdf
Availability of CIH03T5N6CNC
QUANTITY
CIH03T5N6CNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03T5N6CNC
Internal Part NumberEIS-CIH03T5N6CNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCIH and CIG Series Chip Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCIH03T
Material - Core-
Inductance5.6nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03T5N6CNC
Related LinksCIH03T, CIH03T5N6CNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03T5N6CNC Details Description
Related parts for CIH03T5N6CNC
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 96POS SOLD HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 110MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT CP datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 133MHZ CL2 86TSOP datasheet.pdf