TDK Corporation CK45-B3DD221KYNR
CK45-B3DD221KYNR picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3DD221KYNR
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3DD221KYNR.pdf
Availability of CK45-B3DD221KYNR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3DD221KYNR Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3DD221KYNR
Internal Part NumberEIS-CK45-B3DD221KYNR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3DD221KYNR
Related LinksCK45-B3D, CK45-B3DD221KYNR Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3DD221KYNR Details Description
Related parts for CK45-B3DD221KYNR
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.42GHZ 360FCCLGA datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IGBT 600V 100A 330W TO-247AD datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 14 POS FLASH datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf