Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF2373X
ERJ-2RKF2373X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF2373X
Brief Description
RES SMD 237K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF2373X.pdf
Availability of ERJ-2RKF2373X
QUANTITY
ERJ-2RKF2373X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF2373X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF2373X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF2373X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF2373X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF2373X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF2373X
MOSFET N-CH 600V 9.2A TO-262 datasheet.pdf
IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 516POS VERT T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf