TDK Corporation CK45-B3FD152KYNRA
CK45-B3FD152KYNRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-B3FD152KYNRA
Brief Description
CAP CER 1500PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-B3FD152KYNRA.pdf
Availability of CK45-B3FD152KYNRA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CK45-B3FD152KYNRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-B3FD152KYNRA
Internal Part NumberEIS-CK45-B3FD152KYNRA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCK45,CC45 Series 16/Mar/2015
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.410" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-B3FD152KYNRA
Related LinksCK45-B3F, CK45-B3FD152KYNRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-B3FD152KYNRA Details Description
Related parts for CK45-B3FD152KYNRA
RES 10M OHM 2.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLTAGE 4.3V 5TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 32MHZ RRO 8HMSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 HS 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM ADAPTER 12-10AWG-16-14AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 250W datasheet.pdf