TDK Corporation CKCA43X5R0J105M100AA
CKCA43X5R0J105M100AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCA43X5R0J105M100AA
Brief Description
CAP ARRAY 1.0UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
CKCA43X5R0J105M100AA.pdf
Availability of CKCA43X5R0J105M100AA
QUANTITY
CKCA43X5R0J105M100AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCA43X5R0J105M100AA
Internal Part NumberEIS-CKCA43X5R0J105M100AA
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.045" (1.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCA43X5R0J105M100AA
Related LinksCKCA43X5R0, CKCA43X5R0J105M100AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCA43X5R0J105M100AA Details Description
Related parts for CKCA43X5R0J105M100AA
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 8-DIP GW datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
SGE-245-2-0560L 03000C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 28POS .050 SMD datasheet.pdf
SR BTS FT J 9 ASY R datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf