Taiyo Yuden CKP2520V3R3M-T
CKP2520V3R3M-T picture photo
Mfg. Part Number
CKP2520V3R3M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 400MA 150 MOHM
Datasheet Download
CKP2520V3R3M-T.pdf
Availability of CKP2520V3R3M-T
QUANTITY
CKP2520V3R3M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CKP2520V3R3M-T
Internal Part NumberEIS-CKP2520V3R3M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating400mA
Current - Saturation400mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKP2520V3R3M-T
Related LinksCKP2520, CKP2520V3R3M-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
CKP2520V3R3M-T Details Description
Related parts for CKP2520V3R3M-T
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HISIDE AUTO POWERSSO24 datasheet.pdf
RELAY SSR 24-240VAC 10A SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf