Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03A333KQ3NNNC
CL03A333KQ3NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03A333KQ3NNNC
Brief Description
CAP CER 0.033UF 6.3V X5R 0201
Datasheet Download
CL03A333KQ3NNNC.pdf
Availability of CL03A333KQ3NNNC
QUANTITY
CL03A333KQ3NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03A333KQ3NNNC
Internal Part NumberEIS-CL03A333KQ3NNNC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03A333KQ3NNNC
Related LinksCL03A33, CL03A333KQ3NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03A333KQ3NNNC Details Description
Related parts for CL03A333KQ3NNNC
CHOKE COIL COMMON MODE 110MA SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 42"L X 37.38"W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RDL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
500 TB SP PL PCB CONNECT datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf